NEVJEROVATNO! Luis Enrique nije znao da je Španija imala igrača više protiv Švicarske

Selektor Španije Luis Enrique nije bio svjestan da je njegov tim igrao s igračem više u posljednjih 15 minuta utakmice Lige nacija u Baselu protiv Švicarske (1:1).

Švicarski defanzivac Nico Elvedi dobio je drugi žuti karton u 79. minuti zbog prekršaja nad Alvarom Moratom u kaznenom prostoru i domaća selekcija je do kraja igrala s deset nogometaša.

Sergio Ramos je promašio penal nakon toga, čak drugi na meču, ali je Gerardo Moreno u 89. minuti donio Špancima remi 1:1.

Luisa Enriquea zbunilo je pitanje novinara Marce o brojčanoj prednosti španskog tima u finišu susreta, nakon čega je španski selektor s izrazom iznenađenja na licu upitao: “Koje isključenje?”

Inače, kasni pogodak napadača Villarreala Morena na kraju je bio veoma vrijedan za Španiju koja mora u ponedjeljak navečer pobijediti Njemačku u Sevilli da bi osigurala prvo mjesto u svojoj grupi Lige nacija.