Nevjerovatnoj Bologni se smiješi Liga prvaka! U prijestolnici Italije večeras je pala Roma

220424Bologna

Nogometaši Bologne večeras su u utakmici 33. kola italijanske Serie A gostovali ekipi Rome u glavnom gradu Italije, te slavili sa uvjerljivih 3:1.

Bologna je na stadionu Olimpico do prednosti stigla već u 14. minutu susreta. Calafiori je poslao jednu loptu u kazneni prostor, a tamo je bio El Azzouzi koji predivnim makazicama zabija za 0:1.

Gosti su bili bolji rival u cijelom prvom poluvremenu, da bi se odlična njihova igra isplatila ponovo u 45. minutu. Sjajni Zirkzee je duplirao prednost gostiju.

Uspio je Azmoun da pogotkom u 56. minutu donekle vrati domaćina u samu utakmicu. Međutim, trijumf fantastične Bologne ove sezone potvrdio je Saelemaekers u 65. minutu, pogodivši za konačnih 1:3.

Bologna je tako savladala Romu u direktnom duelu za plasman u Ligu prvaka i stigla do čak sedam bodova više u ondosu na ‘Vučicu’, te što je još bitnije, na osam bodova više u odnosu na šestoplasiranu Atalantu.