Newcastle deklasirao PSG, Zvezda u završnici do prvog boda u Ligi prvaka, City slavio u Njemačkoj

U skupini F odigrane su dvije vrlo interesantne utakmice u kojima je Newcastle deklasirao Paris Saint Germain 4:1 dok su Borussia Dortmund i Milan remizirali bez golova 0:0.

Okršaj superbogatih klubova iz Engleske i Francuske otišao je na stranu ‘Svraka‘ koji su poveli u 17. minuti pogotkom Almirona. Domaćini su u 39. minuti udvostručili vodstvo i to preko stopera Burna.

Samo pet minuta igre u drugom dijelu bilo je dovoljno za Newcastle da zabije i treći gol. Trippier je maestralno uposlio Longstaffa koji je majstorskim udarcem zatresao mrežu PSG-a. Šest minuta kasnije gosti su smanjili prednost preko Hernandeza.

To nije bilo sve na ovoj utakmici s obzirom na to da je Schär u prvoj minuti sudačke nadoknade postigao prekrasan pogodak i potvrdio veliki trijumf Newcastlea.

U drugom dvoboju ove skupine, Borussia Dortmund i Milan su remizirali bez golova 0:0. Očekivalo se više od ove utakmice, ali obje momčadi su bile previše oprezne.

Newcastle je vodeći u ovoj skupini sa četiri osvojena boda, PSG je drugi s bodom manje, Milan ima dva, a Dortmund je na dnu s bodom.

U skupini H je nakon dvoboja Antwerp – Shakhtar odigrana i utakmica između Porta i Barcelone, a na kraju su gosti iz Španjolske slavili s minimalnih 1:0.

Pogodak odluke je postigao Ferran Torres u prvoj minuti sudačke nadoknade, ali Barcelona neće po najboljem pamtiti gostovanje u Portugalu.

U 34. minuti dvoboja ozlijedio se poljski golgeter Robert Lewandowski, a zamijenio ga je upravo Torres koji je Kataloncima i donio puni plijen.

Barcelona je vodeća nakon dva odigrana kola sa šest bodova i gol razlikom 6:0, Porto i Shakhtar dijele drugu poziciju sa po tri boda, dok je Antwerp je na dnu bez bodova.

Crvena zvezda i Young Boys remizirali su u Beogradu u susretu drugog kola skupine G odigravši neodlučeno 2:2.

Zvezda je odlično otvorila susret i od 35. minute vodila pogotkom Ndiayea. Ujedno je 1:0 bio rezultat prvog dijela. No, za samo 16 minute igre u nastavku dvoboja gosti su uspjeli preokrenuti rezultat.

Prvo je zabio Ugrinić, a nakon toga Itten iz kaznenog udarca. I kada su svi čekali posljednji sudački zvižduk, Zvezda je uspjela pogotkom Bukarija doći do remija i prvog boda u grupnoj fazi.

Manchester City je u Njemačkoj pobijedio RB Leipzig 3:1. Branitelji naslova vodili su nakon prvog dijela pogotkom Fodena iz 25. minute, a domaćini do poravnanja u trećoj minuti nastavka dvoboja. Zabio je Openda.

Međutim, City opet dolazi u prednost šest minuta prije kraja utakmice kada je zabio “joker s klupe” Alvarez koji je ušao svega pet minuta prije gola. Konačnih 1:3 postavio je Doku u samoj završnici.

City je vodeći u ovoj skupini s maksimalnih šest osvojenih bodova. RB Leipzig ima tri, a Young Boys i Crvena zvezda po bod.