Newcastle izbacio Manchester City iz Carabao Cupa, Chelsea konačno upisao pobjedu i postigao pogodak

Nogometaši Newcastle Uniteda savladali su momčad Manchester Cityja na St. James’ Parku rezultatom 1:0 i na taj način ovaj tim eliminisali iz Carabao Cupa.

U najzanimljivijem susretu večeri, ‘Svrake’ su iskoristile činjenicu da je Pep Guardiola na teren poslao kombinovan sastav za minimalnu pobjedu i prolaz dalje.

Jedini pogodak na susretu postigao je Isak u 53. minuti nakon što je na pravi način iskoristio asistenciju Joelintona.

U naredni krug Carabao Cupa ide i Chelsea koji je konačno upisao pobjedu i postigao pogodak nakon skoro 25 dana posta.

Na Stamford Bridgeu je savladan Brighton minimalnim rezultatom 1:0, a jedini pogodak na susretu postigao je Nicolas Jackson u 51. minuti na progrivanje Palmera.

Prolaz dalje osigurali su i Arsenal pobjedom nad Brentfordom rezultatom 1:0, kao i Liverpool koji je sa 3:1 bio bolji od Leicestera.

Everton je sa 2:1 porazio Aston Villu, dok je West Ham sa minimalnih 1:0 eliminisao Lincoln. Fulham je na svom terenu slavio protiv Norwicha 2:1, dok je Bournemouth sa sigurnih 2:0 porazio Stoke City.

Najefikasnija momčad večeri bila je Blackburn koji je ispratio Cardiff kući sa pet pogodaka u mreži. Završilo je 5:2 na Ewood Parku.