Newcastle kiksao na Molineuxu, Wolverhampton pružio kvalitetan otpor i ostavio ‘Svrake’ bez punog plijena

Nogometaši Newcastle Uniteda su u utakmici 10. kola engleskog Premiershipa gostovali Wolverhamptonu na stadionu Molineux, a susret je završio podjelom bodova i rezultatom 2:2.

Newcastle je večeras u dva navrata imao prednost, ali za popularne ‘Vukove’ odustajanje nikako nije bilo opcija i definitivno mogu biti zadovoljni osvojenim bodom.

Iskoristio je Wilson grešku golmana domaćih te u 22. minutu pogodio za 1:0. Ipak, Wolvesi su uspjeli da vrate stvari na početak u 36. minutu, kada je Lemina zabio glavom za 1:1.

Do kraja prvog poluvremena gosti su uspjeli ponovo da dođu u vodstvo. Opet je svoje ime među strijelce upisao Wilson, no ovog puta sa bijele tačke. Međutim, domaći su bili uporni, pa je u 71. minutu susreta Hwang Hee-Chan postavio konačnih 2:2 i donio vrijedan Wolvesima.

Newcastle je nakon ovog remija na šestoj poziciji Premiershipa sa 17 bodova na svom kontu, dok se Wolverhampton nalazi na 12. mjestu sa isto toliko osvojenih bodova.