Newcastle ‘rastavio’ Burnley i izvjesno ga poslao u Championship, Nottingham slavio i približio se opstanku u Premiershipu

040524Burnley

U današnjem terminu od 16 sati odigrane su tri utakmice 36. kola engleskog Premiershipa, od kojih su dvije bile jako važne u borbi za opstanak.

Burnley je morao da savlada Newcastle na svom stadionu kako bi sačuvao kakvu-takvu šansu da u posljednja dva kola može do podviga i opstanka u društvu najboljih. Međutim, ‘Svrake’ nisu imale milosti i danas su ih najvjerovatnije poslale u niži rang.

Wilson je u 19. minutu načeo mrežu domaćina, da bi već u 35. Longstaff duplirao prednost gostujućeg tima. Za 0:3 je pet minuta prije kraja prvog poluvremena zabio Guimaraes. U nastavku je još Isak pogodio za 0:4, dok je konačnih 1:4 postavio O’Shea.

Nogometaši Nottingham Foresta su danas na gostovanju kod Sheffield Uniteda upisali izuzetno bitne bodove i slavili sa 3:1 te tako ostavili ozbiljne šanse za opstanak. ‘Šumari’ na dva kola prije kraja imaju tri boda više od Lutona i pet više od Burnleya, prvog i drugog ispdo crte.

Iako danas utakmica nije baš najbolje krenula za Nottingham, obzirom da je Diaz u 17. minutu zatresao njihovu mrežu, u nastavku su ipak uspjeli trijumfovati. Hudson-Odoi je izjednačio u 27. minutu za 1:1 i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Sam početak drugog dijela igre bio je fantastičan za izabranike Nuna Espirita Santa. Prvo je Yates u 51. minutu donio preokret Nottinghamu, a zatim u 65. minutu Hudson-Odoi postiže svoj drugi pogodak za konačnih 3:1.

Odigran je ovog popodneva i mali londonski derbi između Brentforda i Fulhama, a na istom nije bilo pogodaka. Ruku na srce, radi se o meču koji je bio bez ikakvog značaja za jedne i druge.