Newcastle rezultatski ponizio Sheffield i postavio rekord koji će teško biti srušen ove sezone u Premiershipu

Nogometaši Newcastle Uniteda su u okviru 6. kola engleskog Premiershipa na gostujućem terenu ponizili momčad Sheffield Uniteda pobjedom rezultatom 8:0.

‘Svrake’ su tako nanijele novajliji poraz čiji će rezultat biti teško nadmašen, bar kad je ova sezona u pitanju, a dolazi nakon blijede partije u Ligi prvaka protiv Milana.

Košmaran vikend za Sheffield započeo je Longstaff, a do poluvremena su golove zabijali još Burn i Botman.

Drugo poluvrijeme svjedočilo je još lošijem Sheffieldu, a kada je to Newcastle namirisao, uslijedila je prava katastrofa na Bramall Laneu.

Wilson je u 56. povisio na 4:0, a uslijedili su golovi Gordona, Almirona, Guimaraesa i Isaka za aspolutni potop novog člana Premiershipa.

Vrijedan pomena je i podatak da je hat-trick asistencija zabilježio Kieran Trippier dodavanjima u 31., 35. i 56. minuti susreta.

Newcastle je nakon ovog kola na osmoj poziciji sa devet bodova, dok je Sheffield zakucan za samo dno tabele sa samo jednim bodom i gol razlikom -12.