Newcastle srušio domaćina na Villa Parku, Adebayo hat-trickom ponizio Brighton, Palace preokretom pobijedio fenjeraša

Večeras je odigrano nekoliko utakmica 22. kola engleskog Premiershipa, a nogometaši Newcastle Uniteda su slavili na gostovanju kod Aston Ville rezultatom 3:1.

Newcastle je ove noći na jednom od najtežih gostovanja pobijedio Villu, dok je defanzivac Fabian Schar postigao dva brza pogotka za ‘Svrake’. Naime, on je u 32. i 36. minutu tresao mrežu tima iz Birminghama.

U drugom poluvremenu je autogol Morena u 52. minutu već dao i definitivan odgovor na pitanje o večerašnjem pobjedniku, da bi konačnih 1:3 postavio Watkins 20-ak minuta prije kraja regularnog toka meča.

Ekipa Lutona je uspjela da slavi veliki trijumf u borbi za opstanak. Večeras su pred svojim navijačima ponizili Brighton rezultatom od nevjerovatnih 4:0. Adebayo je bio zvijezda večeri sa postignutim hat-trickom. Jedan pogodak još je dodao Ogbene.

Crystal Palace je ugostio najgori tim lige, Sheffield United, te na kraju slavio preokretom i rezultatom 3:2. Brereton Diaz i McAtee donosili su prednost gostima, dok je Eze vraćao rezultatski egal domaćinu. Za konačnih 3:2 i preokret pogodio je Olise u 67. minutu meča.

Vrijedi spomenuti i utakmicu između Fulhama i Evertona odigranu na Craven Cottageu u Londonu. Ista je završena rezultatom 0:0 i podjelom bodova.