Newcastle United savladao Sheffield i izborio opstanak u Premiershipu

Ekipa Newcastlea razbila je Sheffield u meču 30. kola engleskog Premiershipa na svom St. James Parku rezultatom 3:0.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a vrijedi izdvojiti jedino veliki promašaj napadača Newcastlea, Brazilca Joelintona, kada je u 20. minuti komično završio sjajnu akciju svog tima.

Ključni trenutak utakmice desio se u 50. minuti kada štoper gostiju Egan dobija drugi žuti, odnosno crveni karton, a samo pet minuta nakon toga Saint-Maximin pogađa za 1:0.

U 69. minuti Ritchie snažno šutira i postiže drugi gol za svoj tim, a konačnih 3:0 postavio je Joelinton golom u 78. minuti.

Ovim trijumfom Newcastle je vjerovatno osigurao opstanak u društvu najboljih s obzirom na to da sada imaju 38 bodova, 11 više od Bournemoutha koji je prvi u zoni ispadanja.