Newcastle već navikao navijače na remije, Bournemouth stigao do zlata vrijednog boda u borbi za opstanak

Nogometaši Newcastle Uniteda gostovali su u utakmici 23. kola engleskog Premiershipa kod ekipe Bournemoutha te na kraju remizirali rezultatom 1:1.

Popularne ‘Svrake’ donekle su i navikle svoje navijače na osvajanje samo jednog boda. S druge strane, današnji domaćin je napravio veliku stvar u borbi za opstanak među elitom.

Mreže su mirovale do 30. minuta kada do prednosti stiže ekipa Bournemoutha. Tada je na asistenciju Ouattarae loptu iza leđa golmanu gostiju za 1:0 poslao Senesi.

Radost navijača domaćeg tima trajala je sve do sudačke nadoknade prvog poluvremena. Almiron je pogotkom u 47. minutu susreta uspio poravnati rezultat i postaviti konačnih 1:1.

Newcastle se sada nalazi na četvrtoj poziciji Premiershipa sa 41 osvojenim bodom, dok Bournemouth zastupa 19. poziciju sa 18 bodova na svom kontu i predstoji mu grčevita borba za opstanak.