NEZAPAMĆENA LUDNICA: Dinamo nakon nestvarnih scena ispao iz Lige prvaka, Vida presudio ‘svojima’

Dinamo Zagreb ispao je iz Lige prvaka nakon remija 2:2 na gostovanju AEK-u u Ateni. AEK je plasman dalje izborio s ukupnih 4:3, a susret je obilježila dramatična završnica.

Modri‘ su poveli samom finišu prvog dijela. Lopta se odbila do Josipa Šutala koji rutinski zabija u mrežu Atenjana. Otišlo se na predah rezultatom 0:1.

Robert Ljubičić udvostručio je vodstvo Dinama u 65. minuti i nogometaši Igora Bišćana su bili nadomak plasmana u play-off Lige prvaka. No, u nadoknadi se dogodilo nezapamćeno ludilo.

Prvo je u 90+2 minuti Sergio Araujo smanjio na 1:2 i tako osigurao barem produžetke. Zadnji napad na utakmici donosi igranje rukom Ljubičića u svom kaznenom prostoru, a sudac nakon intervencije VAR-a dosuđuje penal za prolaz AEK-a.

Golman Dominik Livaković brani udarac s 11 metara, ali bivši stoper Dinama Domagoj Vida natrčava na odbijenu loptu u 90+10 minuti i zabija za erupciju oduševljenja navijača AEK-a i plasman u sljedeću fazu.

Tako je Vida presudio svom nekadašnjem klubu i izbacio ga iz najelitnijeg europskog natjecanja. Ovo će se dugo pamtiti…