Nezaustaljivi Real Madrid nastavio nizati pobjede, u gradskom derbiju na Wanda Metropolitano poražen i Atletico

Nogometaši Real Madrida ostvarili su maksimalnu šestu pobjedu u ovoj sezoni, a oni su u meču 6. kola u velikom madridskom derbiju savladali Atletico rezultatom 2:1.

‘Kraljevi’ nakon početne dominacije Atletica stižu u vodstvo i to preko brzonogog Rodryga.

Brazilac je fenomenalno ispratio odlično dodavanje Tchouamenija da zatrese mrežu Oblaka za salvu zvižduka na krcatom Wanda Metropolitano stadionu.

I u nastavku je Real bio konkretniji rival, a u finišu prvg dijela stiže i do većeg vodstva kada je na odbijenu loptu silovito naletio Valverde.

U drugom poluvremenu se gost svjesno povukao i prepustio inicijativu rivalu, što je Atletico uspio iskoristiti samo da ublaži poraz preko Hermosa u 83. minuti.

Real Madrid je lider La Lige sa maksimalnih 18 bodova, dok je Atletico sedmi sa osam bodova manje.

U ranije odigranim utakmicama danas, Getafe je na gostovanju pobijedio Osasunu 2:0. Villarreal i Sevilla su podijelili bodove remijem 1:1, dok je Betis bio bolji od Girone sa 2:1.

Istim rezultatom je i Real Sociedad na domaćem terenu nadigrao momčad Espanyola.