Nezaustavljivi Arsenal ispratio Everton ‘četvorkom’ sa Emiratesa, Liverpool uvjerljiv protiv Wolvesa na Anfieldu

Nogometaši Arsenala večeras su u okviru zaostalog sedmog kola engleskog Premiershipa na svom terenu savladali Everton sa visokih 4:0.

Izabranici Mikela Artete bili su neumoljivi. Iako, prvi pogodak smo vidjeli tek u 40. minutu, kada je Saka uspio “načeti” popularne ‘Karamele’ za 1:0. No, već u sudačkoj nadoknadi Martinelli postiže drugi pogodak domaćih.

U nastavku se nastavila apsolutna dominacija Arsenala. Odegaard je u 71. minutu zabio za 3:0, da bi devet minuta kasnije fantastični Martinelli postavio konačnih 4:0.

Arsenal je ovim trijumfom još uvijek sigurni lider Premiershipa sa 60 osvojenih bodova, imaju pet više od drugoplasiranog Manchester Cityja. S druge strane, Everton je 18. sa 21 bodom na svom kontu.

Drugu utakmicu zaostalog sedmog kola Premiershipa odigrali su Liverpool i Wolverhampton na Anfieldu, a domaćin je bio bolji rezultatom 2:0.

‘Redsi’ su od samog početka stvarali šanse, no nikako im nije polazilo za nogom da nađu put do mreže večeras raspoloženog golmana gostujućeg tima.

Ipak, Liverpool je na kraju uspio da u svega četiri minuta riješi pitanje pobjednika. Prvo je Van Dijk glavom zabio za 1:0 u 73. minutu, a onda je konačnih 2:0 postavio Salah u 77. minutu susreta.

Momčad Jurgena Kloppa zastupa šestu poziciju sa 39 bodova, koliko ima i sedmoplasirani Fulham. Wolverhampton je 15. sa 24 osvojena boda.