Nezaustavljivi Bayern ponižavao protivnika u gostima, Bochum će današnju utakmicu dugo pamtiti

Igrači minhenskog Bayerna danas su bez ikakvih problema savladali ekipu Bochuma sa visokih 7:0.

Već u četvrtom minutu Bayern u akciji. Coman dodaje loptu do Sanea koji lagano istu posprema u mrežu za 1:0. Gosti nastavljaju sa ofanzivom i bilo je samo pitanje vremena kada će pasti drugi pogodak, a u listu strijelaca nakon kornera upisao se Matthijs de Ligt.

Do kraja prvog poluvremena još dvije lopte u mreži Bochuma. Prvo je pogodio Coman u 33. minutu, da bi samo devet minuta poslije Mane povisio na 4:0.

U nastavku meča stvari su ostale iste, ‘Bavarci’ su odlučili da unište protivnika. Peti pogodak vidjeli smo u 60. minutu, kada je Mane odlično iskoristio svoj penal. Gamboa već u 69. minutu postiže autogol u želji da zaustavi Sanea.

“Tačku na i” stavio je Serge Gnabry. Nijemac postiže fantastičan pogodak od stativu za konačnih i nestvarnih 7:0. Nakon ovog kola Bayern ima svih devet bodova sa gol razlikom 15:1, dok Bochum ostaje na posljednjoj poziciji.