Nezaustavljivi Højlund donio Manchester Unitedu novu pobjedu u Premiershipu, prebrođeno nezgodno gostovanje Lutonu

Nogometaši Manchester Uniteda slavili su u okviru 25. kola engleskog Premiershipa protiv Luton Towna rezultatom 2:1 i tako se dodoatno približili mjestu koje vodi u Ligi prvaka.

Utakmica za goste nije mogla bolje početi. Nakon velike greške zadnje linije Lutona, lopta dolazi do nezaustavljivog Rasmusa Højlunda koji šestim golom u isto toliko utakmica u nizu matira Kaminskog. Igrala se prva minuta utakmice.

Naletima Manchester Uniteda tu nije bio kraj, a plod silovitih napada stigao je samo šest minuta kasnije kada Danac stiže do svog novog gola u Premiershipu.

Ipak, nakon toga se Luton oslobodio i zaigrao prepoznatljivu igru, te stigao do izjednačenja, a kasnije će se ispostaviti i konačnog rezultata.

Morris se u 14. minutu najbolje snašao nakon gužve u kaznenom prostoru rivala i skoro neometano matirao Andre Onanu.

U drugom poluvremenu, ali i nastavku utakmice viđen je zaista sjajan nogomet i visok intenzitet, ali bez promjene rezultata. Gosti su preko Fernandesa i Garnacha imali priliku staviti tačku na utakmicu, no, intervencijama Lokonge i Kaminskog, rezultat je ostao 2:1.

Manchester United nakon ovog kola ima 44 osvojena boda i zauzima šestu poziciju Premiershipa sa 44 boda, dok je Luton na 17. sa 20 bodova.

U utakmici odigranoj ranije danas, Sheffield United je ugostio Brighton i tom prilikom poražen sa 5:0.