Nezaustavljivi Portugal kvalifikacionu grupu za Euro završio maksimalnim učinkom, BiH pretrpjela novi poraz

Nogometna reprezentacija Portugala savladala je Island rezultatom 2:0 i tako sa maksimalnim učinkom okončala kvalifikacionu grupu za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj.

Portugal je kroz kvalifikacije koje su iza nas bio zaista nezaustavljiv. Večeras su domaćoj selekciji pobjedu donijeli Fernandes i Horta, dok Cristiano Ronaldo interesantno nije postigao pogodak, ali jeste upisao asistenciju.

Slovačka je u drugoj utakmici ove grupe J bila bolja od Bosne i Hercegovine nakon preokreta i rezultatom 1:2. Hrosovsky je u 49. minutu postigao autogol, da bi gosti u nastavku preko Bozenika i Satka došli do trijumfa. Ipak, čini se da je meč prelomilo isključenje Gojkovića u 63. minutu.

Luksemburg je u gostima srušio Lihtenštajn sa minimalnih 0:1. Uprkos crvenom kartonu Sinanija na početku utakmice, Luksemburg je pogotkom Rodriguesa u drugom poluvremenu došao do pobjede.

Škotska je u pravoj golijadi remizirala sa Norveškom rezultatom 3:3. Za domaće su redom zabijali McGinn, Ostigard (autogol) i Armstrong. Među gostima su se u strijelce upisivali Donnum, Larsen i Elyounoussi.

U istoj grupi sa Škotskom i Norveškom, večeras su snage odmjerili Španija i Gruzija. Španci su bili uvjerljivi rezultatom 3:1. Le Normand je zabio za vodstvo ‘Crvene furije’ na otvaranju susreta, da bi Kvaratskhelia u 10. minutu poravnao rezultat. Ipak, u nastavku su Torres i Lochoshvili (autogol) donijeli trijumf domaćinu.

Dakle, iz grupe J na Euro idu Portugal i Slovačka, dok će BiH igrati baraž u mjesecu martu. Sa druge strane, kroz grupu A direktno su se plasirali Španija i Škotska.