Ni maestralni Dončić nije pomogao Dallasu protiv Washingtona, sjajna utakmica u Houstonu

Maestralna partija Luke Dončića koji je postigao 33 koša te upisao još 10 asistencija nije pomogla Dallas Mavericksima da na svom parketu pobijede Washington Wizardse, a konačan rezultat na kraju je glasio 120:114 za goste.

U prvoj četvrtini postignuto je čak 77 koševa (36:41), da bi Mavsi do odlaska na odmor ubacili u brzinu više, značajno popravili igru u zadnjoj liniji i na predah otišli s vodstvom od osam koševa. Bilo je 69:61.

Wizardsi se vraćaju u trećoj četvrtini i rezultat je nakon toga bio u egalu, a pitanje pobjednika je riješeno u neizvjesnoj završnici gdje su gosti pokazali više koncentracije i preciznosti te na kraju upisali 13. pobjedu u ovoj sezoni. S druge strane, za ekipu Dallasa je ovo bio osmi poraz.

Najefikasniji igrač susreta bio je slovenski reprezentativac Luka Dončić koji je postigao 33 koša uz četiri skoka i deset asistencija, dok se u pobjedničkim redovima istaknuo Bradley Beal sa 26 koševa.

Sjajnu utakmicu odigrali su Houston Rocketsi i Charlotte Hornetsi, a konačan rezultat na kraju je glasio 146:143 za domaću ekipu. Nakon produžetaka u kojima su Rocketsi upisali važnu pobjedu, na ovom susretu je ukupno postignuto 289 koševa.

Ni 39 koševa Kevina Duranta za Brooklyn Netse nije bilo dovoljno ovoj ekipi da upiše pobjedu protiv Phoenix Sunsa, a konačan rezultat na kraju je glasio 113:107 za Sunse.