Nije bilo spasa u posljednjim minutama: Real kiksao na Bernabeu i prepustio Gironi liderstvo La Lige

Nogometaši Real Madrida su u utakmici 12. kola španske La Lige upisali veliki kiks na domaćem terenu i remizirali sa ekipom Rayo Vallecana rezultatom 0:0.

Ne treba posebno napominjati da je ovo bio zaista žestok kiks Reala u borbi za lidersku poziciju španskog prvenstva, gdje se sada nalazi usamljena Girona sa dva boda više od ‘Kraljeva’.

Prvu, a vjerovatno i najbolju šansu za domaćina imao je Federico Valverde već u šestom minutu. Urugvajac je izašao sam protiv golmana gostiju i nije ga uspio matirati.

Redale su se šanse pred golom Raya, kako u prvom, tako i u drugom poluvremenu. Međutim, Madriđani svejedno nisu uspjeli da pronađu pravi recept za pogodak i ostalo je 0:0 do kraja.

Kao što smo i spomenuli na početku, Girona kao prava ovosezonska senzacija drži čelo La Lige s 31 bodom, dok Real ima dva manje, a trećeplasirana Barcelona čak četiri boda manje od lidera. Rayo je deveti i ima 18 bodova.