Nije mogao izabrati bolji trenutak: Edinson Cavani zabio prvijenac za Manchester United

U susretu osmog kola engleske Premier lige nogometaši Manchester Uniteda slavili su na gostovanju kod Evertona sa 3:1 (2:1), a pogodak odluke za goste postigao je Edinson Cavani kojem je to bio prvijenac u novom klubu.

Everton je poveo već u 19. minuti pogotkom Brazilca Bernarda, ali United je uspio preokrenuti rezultat u svoju korist do odlaska na odmor. Oba pogotka postigao je Portugalac Bruno Fernandes (25, 32).

Do 80. minute drugog dijela gledali smo izjednačen susret, a u trenucima kad je Everton preuzeo inicijativu trener Uniteda Ole Gunnar Solskjaer u igru je ubacio Edinsona Cavanija. Urugvajski napadač odužio mu se već deset minuta kasnije.

Igrala se sudačka nadoknada, sveprisutni Bruno Fernandes je povukao kontru, a onda sjajno poslužio Cavanija koji je desnom nogom matirao Jordana Pickforda i riješio pitanje pobjednika.