NIJE S OVOG PLANETA: Nestvarna intervencija čudesnog Šveđanina jednostavno ostavlja bez daha

Švedska rukometna reprezentacija u polufinalu Svjetskog prvenstva u Egiptu pobijedila je favoriziranu Francusku sa 32:26.

Švedska je već u prvom dijelu izgradila rezultatsku prednost od četiri pogotka, a na predah je otišla s vodstvom od tri pogotka (16:13).

Za lijepo vodstvo Šveđana najzaslužniji je bio golman Andreas Palicka koji je u zadnjoj sekundi prvog poluvremena fantastično zaustavio pokušaj Valentina Portea.

Prvo je Nedim Remili sedam sekundi prije zvuka sirene s vanjske pozicije pogodio okvir gola, lopta mu se sretno vratila, a on ju je brzo proslijedio do desnog krila. Porte je šutirao visoko gore, a Palicka je maestralno zaustavio njegov pokušaj nogom.

U drugom poluvremenu se vodstvo Švedske samo povećavalo, a Palicka je na kraju potpuno zasluženo ponio nagradu za najboljeg igrača susreta sa 11 uspješnih intervencija.

U drugom polufinalu branitelj naslova Danska je porazila aktualnog europskog prvaka Španjolsku sa 35:33. Finale između Švedske i Danske na rasporedu je u nedjelju s početkom u 17:30 po srednjoeuropskom vremenu.