Niko nije ni sumnjao: Đoković bez izgubljenog seta, “počistio” je Peruanca za četvrtfinale Roland Garrosa

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Roland Garrosa pošto je danas pobijedio Juana Pabla Varillasa sa 3:0 (6:3, 6:2, 6:2).

Đoković je u ovaj meč ušao zaista silovito, bez ikakve zadrške, dok je Varillas djelovao dosta nesnađeno u okruženju u kojem se našao. Dva breaka Novaka, uz siguran servis za sjajnih 4:0.

Imao je teniser iz Perua neke izuzetne udarce kojima je iznenadio popularnog ‘Noleta’, pa je čak vratio jedan break u petom gemu što ga je samo nakratko vratilo u igru. Nakon što je potvrdio break, umalo je vezao drugi, Đoković se “provukao” i poveo sa 5:2. Srbin je do kraja rutinski završio prvi set na svoj servis sa 6:3.

Drugi set još veća rutina za Đokovića, jer je odmah uzeo break i to iz druge šanse pri rezultatu 15:40. Novak je bio siguran uprkos tome što je Varillas uzeo svoj prvi gem za 3:1. Uslijedio je novi break, čime je bio praktično i kraj drugog seta. Đoković nije dozvolio da ga protivnik ponovo iznenadi i ovaj je dobio sa 6:2.

Treći set se poprilično odužio, obzirom da su dvojica tenisera imala nekoliko dugih razmjena i gemova, ali dešavanja na pariškoj šljaci se nisu mijenjala. Novak je dominirao i uvjerljivo išao ka četvrtfinalu Roland Garrosa do kojeg je vrlo brzo i stigao.

Treba istaći da fenomenalni sprski teniser nije izgubio niti jedan set na ovogodišnjem Ronald Garrosu. On je tako rezervisao okršaj sa Rusom, Karenom Khachanovom, koji je ranije savladao Italijana, Lorenza Sonegoa.