Nitko se tome nije mogao nadati: Na susretu Portugala se dogodilo pravo malo čudo, čak je i Ronaldo ostao iznenađen!

Nogometna reprezentacija Portugal je kvalifikacije za EURO završila s maksimalnim učinkom nakon što je sa 2:0 nadigrala Island. No, iznenađenje predstavlja podatak o Cristianu Ronaldu.

Uoči samog susreta na stadionu Jose Alvalade viđena je mala svečanost s obzirom na to da je Ronaldo dobio počasni dres s brojem 28 od svog matičnog kluba, Sportinga iz Lisabona.

Kada je dvoboj krenuo Portugalci su se bez većih problema obračunali s Islandom te su do desete pobjede u isto toliko utakmica stigli sa po golom u oba poluvremena.

U prvom dijelu Fernandes je pogodio za vodstvo, da bi u nastavku Horta potvrdio pobjedu na dodavanje Ronalda koji neuobičajeno nije zabio gol.

Kvalifikacijski susreti Portugala na kojim Ronaldo ne zabije pogodak su prava rijetkost te se Islanđani od sinoć mogu pohvaliti tim podvigom.

Interesantno da je Roberto Martinez svog kapetana u igri držao cijeli susret, ali ‘superstar‘ Al-Nassra svejedno nije uspio pronaći put do mreže.