Nizozemac heroj Atalante! Tim iz Bergama preokrenuo Milan na San Siru i prošao u polufinale Kupa Italije

Nogometaši Atalante plasirali su se večeras u polufinale Kupa Italije, nakon što su na kultnom San Siru savladali Milan i to poslije preokreta rezultatom 2:1.

Pravi heroj i junak gostujućeg tima bio je nizozemski nogometaš, Teun Koopmeiners, inače dvostruki strijelac ekipe iz Bergama. S druge strane, jedini je za Milan pogodio Rafael Leao.

Milan je bio neško opasniji u prvom poluvremenu, ali nedostajalo je definitivno pravih uzbuđenja do samog finiša ovog dijela igre. U 45. minutu meča ‘Rossoneri’ jednu lijepu akciju krunišu pogotkom i vodstvom. Hernandez je asistirao, a Leao zabio.

Međutim, Atalanta već u sudačkoj nadoknadi uzvraća. Holm je odigrao dodavanje prema Koopmeinersu, koji preciznim udarcem vraća stvari na početak.

Gasperinijevim momcima pripao je i početak drugog poluvremena. Glavni arbitar na utakmici dosudio je penal za Atalantu, kojeg precizno izvodi Koopmeiners za konačnih 2:1.

Do kraja velikan iz grada mode nije mogao popraviti stvari, pa je morao pred domaćim navijačima da kapitulira. Atalanta će u polufinalu Kupa Italije odmjeriti snage sa Fiorentinom, dok u drugom dijelu kostura Lazio čeka boljeg iz meča Juventusa i Frosinonea.