Nizozemci podbacili u remiju protiv Ekvadora, očekuje nas prava drama uoči zadnjeg kola

U drugom kolu grupe A Svjetskog prvenstva u Kataru nogometaši Nizozemske i Ekvadora podijelili su bodove u susretu završenom rezultatom 1:1.

Ove dvije reprezentacije u prvom kolu slavile su identičnim rezultatima po 2:0, a večeras su nastavile s izjednačenim skorom na vrhu grupe A.

Nizozemska, koja je slovila za favorita u ovom dvoboju, ali i grupi, potpuno je podbacila večeras i nije prikazala gotovo ništa od onoga što se očekivalo.

Već u šestoj minuti Gakpo je zabio za 1:0. Napadač PSV-a zakucao je loptu u mrežu Ekvadora i činilo se da ‘Oranje‘ idu prema očekivanoj pobjedi.

Međutim, to je bilo sve što su napravili večeras. Uslijedila je sjajna nogometaša iz Ekvadora koji su napadali u gotovo cijeloj utakmici.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Ekvadorci izjednačuju, ali sudac je poništio gol zbog navodnog pasivnog zaleđa. Situacija nije bila baš najjasnija i odluka je bila i više nego kontroverzna.

Rezultatom 1:0 otišlo se na predah, a u nastavku smo vidjeli još bolju igru južnoameričke reprezentacija koja dolazi do zasluženog izjednačenja u 49. minuti.

Estupinan je šutirao s lijeve strane, golman odbio loptu do Valencije, a centarfor Fenerbahčea zabija i treći gol za Ekvador na turniru. Interesantno, Valencia je zabio zadnjih šest golova Ekvadora na Mundijalima.

Uslijedilo je još nekoliko izglednih prilika za Ekvador. U 58. minuti udarac Valencije je bio blokiran, a minutu kasnije Plata pogađa okvir gola Nizozemske.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a Nizozemska nije uspjela stvoriti nikakav pritisak na gol Ekvadora.

Tako ćemo u zadnjem kolu gledati pravu dramu. Nizozemska igra protiv Katara, a Ekvador protiv Senegala. Nizozemska i Ekvador na vrhu imaju po četiri boda, dok Senegal ima tri.

Jedini je “otpao” domaćin Katar. Sve ostale reprezentacije mogu završiti na prvom, drugom i trećem mjestu grupe.