Nizozemska nanijela novi poraz i ispadanje iz elite nemoćnoj BiH

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je novi poraz, ovoga puta protiv Nizozemske rezultatom 3:1 u 5. kolu Lige A Lige nacija.

Već u 6. minuti bilo je 1:0. Nizozemci su izveli krasnu akciju po lijevoj strani, a usamljenom Wijnaldumu nije bilo teško da na pas Dumfriesa pogodi praznu mrežu za 1:0.

Domaći su izveli sličnu akciju kao kod prvog gola nakon koje je Berghuis glavom na drugoj sttivi spustio loptu za Wijnalduma. Bh. odbrana je spavala i veznjaku Liverpoola opet nije bilo teško da matira Šehića za 2:0. Igrala se 14. minuta.

Dumfries je dobio duel sa Kolašincem na početku drugog poluvremena i uposlio je Depaya koji je s pet metara bez problema ubacio loptu u mrežu za 3:0.

Višća je oštro ubacio loptu kroz šesanesterac, a Prevljak se vrlo dobro snašao i udarcem iz prve smanjio je na 3:1 u 63. minuti. Bio je to njegov prvijenac u reprezentativnom dresu.

BiH već u srijedu igra posljednji meč ovoga izdanja Lige nacija kada će na Grbavici od 20 sati i 45 minuta dočekati selekciju Italije.