Nizozemska rutinski protiv Austrije do osmine finale Eura

Nogometaši Nizozemske plasirali su se u osminu finala Eura nakon što su u Amsterdamu u 2. kolu grupe C pobijedili Austriju sa 2:0.

Dvoboj je sjajno krenuo po ‘Oranje‘ s obzirom na to da je sudac Grinfield nakon intervencije VAR-a već u 9. minuti dosudio kazneni udarac za Nizozemsku nakon što je Dumfries pao nakon duela u kaznenom prostoru. Siguran s jedanaest metara bio je Depay za 1:0 Nizozemske.

I u nastavku utakmice Nizozemska je bila bolji protivnik, a u dvije velike šanse promašio je Depay. Odličnu priliku je propustio i Wijnaldum koji je bio izblokiran u zadnji tren pa se na odmor otišlo sa 1:0.

I u nastavku smo gledali istu sliku na travnjaku Johan Cruyff Arene, a novu veliku šansu za ‘Oranje‘ propustio je De Vrij nakon udarca glavom.

Ipak, nagrada za bolju igru Nizozemske stigla je u 67. minuti. Depay je majstorski izbacio Malena koji potom nesebično asistira Dumfriesu koji udvostručuje vodstvo Nizozemske.

Do kraja susreta više nije bilo uzbuđenja s obzirom na to da je Nizozemska bila zadovoljna rezultatom, dok je Austrija jalovo napadala.

Nizozemska je prva u grupi C s maksimalnih šest bodova, Ukrajina i Austrija dijele drugo mjesto sa po tri boda, dok je Sjeverna Makedonija bez bodova.

U ponedjeljak se igra zadnje kolo ove grupe u kojem će snage odmjeriti Nizozemska i Sjeverna Makedonija te Austrija i Ukrajina.