Njemačka nakon preokreta deklasirala Portugal, stanje u grupi F potpuno neizvjesno

Nogometna reprezentacija Njemačke je upisala prvu pobjedu u ovogodišnjem izdanju Evropskog prevnstva.

‘Elf’ je sa 4:2 bio bolji od Portugala i na taj način vratio neizvjesnost u grupi F.

Cristiano Ronaldo je doveo goste u vodstvo u 15. minuti, da bi Njemačka do poluvremena u potpunosti preokrenula rezultat.

Ruben Dias u 35. i Raphael Guerreiro u 39. su režirali preokret svojim autogolovima.

Kai Havertz je u 51. povisio na 3:1, a konačni potpo dogodio se u 60. minutu kada sjajnu utakmicu kruniše Robin Gosens pogotkom glavom.

Do kraja je Portugal samo uspio ublažiti rezutlat preko Diogo Jote u 67. minutu.

Francuska je još uvijek lider ove grupe sa četiri osovjena boda. Druga je Njemačka sa tri, isto toliko ima i Portugal na trećem, ali uz lošiju gol razliku.

Na posljednjem mejstu s nalazi Mađarsa sa jednim sovojenim bodom.