Njemačka utrpala ‘petardu’ Italiji, Engleska se pošteno obrukala, golijada u Nizozemskoj

Nogometaši Njemačke pobijedili su reprezentaciju Italije rezultatom 5:2 u četvrtom kolu grupe 3, Lige “A” Lige nacija.

Nijemci su dominantnom igrom stigli do visoke pobjede i nanijeli novi težak udarac “posrnulom” europskom prvaku koji neće sudjelovati na Svjetskom prvenstvu.

Elf‘ je poveo u desetoj minuti, kada je Kimmich matirao Donnarummu. U posljednjoj minuti prvog dijela Gundogan je iz kaznenog udarca udvostručio vodstvo domaćina.

Kada “gaze” Nijemci idu do kraja. Tako je bilo i ovoga puta. Igrala se 51. minuta kada je Muller zabio treći gol za ‘Elf‘. Nakon toga je Werner s dva gola u dvije minute zapečatio katastrofalno večer ‘Azzurra‘.

Poraz Italije ublažili su mladi Gnonto svojim prvijencem u reprezentaciji i stoper Bastoni u drugoj minuti sudačke nadoknade.

U drugoj utakmici ove grupe Mađarska je podsjetila na davnu 1953. kada su postali prva reprezentacija u povijesti koja je pobijedila Englesku na njihovom terenu. Ovoga puta bilo je velikih 0:4 za mađarsku “laku konjicu“.

Mađari su prije samo deset dana nadigrali Engleze kod kuće, a sad su dokazali da su u ovom trenutku bolja momčad.

Poveli su u 16. minuti preko Sallaija. Isti igrač opet je bio u središtu pozornosti u 70. minuti, kada je svojim drugim golom trasirao “mađarskoj konjici” put prema velikoj pobjedi.

Nastavili su Mađari dominirati, deset minuta kasnije bilo je 0:3, a gol je postigao Nagy. Nemoć Engleske u crveni karton pretvorio je Stones samo dvije minute kasnije, da bi Gazdag minutu prije kraja postavio konačnih 4:0 i zacementirao Mađarsku na prvom mjestu grupe.

U grupi 4 vidjeli smo pravu golijadi u Amsterdamu i dva gola u sudačkoj nadoknadi. Nizozemska je nakon velike drame u završnici pobijedila Vels rezultatom 3:2.

Vodila je Nizozemska 2:0 nakon svega 23 minute igre. Golove su postigli Lang i Gakpo, ali je tri minuta kasnije Johnson je smanjio vodstvo ‘Oranja‘.

Igrala se druga minuta sudačke nadoknade kada je Bale zabio gol iz kaznenog udarca za 2:2, ali su Nizozemci već u narednom napadu postigli gol i izvukli pobjedu. Strijelac je bio Depay.

U drugoj utakmici ove grupe Belgija je pobijedila Poljsku u Varšavi s minimalnih 1:0, pobjedonosni gol postigao je Batshuayi.