‘NJIHOVA LIGA’! Manchester City po četvrti put u nizu osvojio šampionsku titulu u Engleskoj

Odigrane su danas utakmice posljednjeg kola Premiershipa, a prvak Engleske za ovu sezonu je ekipa Manchester Cityja koja je danas sa 3:1 savladala West Ham.

Krenulo je fenomenalno za domaćina na Etihadu. Cityju je trebala pobjeda kako bi postao novi/stari šampion Engleske, a već u drugom minutu je Foden golčinom doveo ‘Građane’ u vodstvo. Isti igrač duplira prednost svog tima u 18. minutu.

Činilo se već tada da je pitanje pobjednika riješeno, ali je malo nade gostima donio Kudus prelijepim golom pred kraj prvog poluvremena. Ipak, nakon što je Rodri u 59. minutu zatresao mrežu za 3:1 bilo je jasno da gigant iz Manchestera i ove godine podiže trofej.

Ovim je Manchester City četvrti put u nizu postao prvak Engleske i uradio ono što niko nije nikada prije, a Arsenal koji je danas pobijedio Everton rezultatom 2:1 završio je sezonu na drugoj poziciji.

Everton je na Emiratesu poveo golom Gueyea u 40. minutu, no Tomiyasu i Havertz su u nastavku donijeli preokret i trijumf od konačnih 2:1 za ‘Topnike’. Međutim, ova tri boda neće im mnogo značiti.

Liverpool je na oproštajnoj utakmici Jurgena Kloppa nadigrao Wolverhampton sa 2:0 i sezonu završio kao trećeplasirana momčad Premiershipa. Alexis Mac Allister i Quansah su donijeli pobjedu ‘Redsima’.

Aston Villa koja zauzima četvrto mjesto domaćeg prvenstva doživjela je debakl i poraženi su rezultatom 5:0 od Crystal Palacea. Hat-trick je postigao nevjerovatni Mateta, dok je dva gola dodao Eze.

Tottenham je pobijedio Sheffield United sa 3:0 i završio takmičarsku godinu na petoj poziciji. Chelsea je trijumfom od 2:1 nad Bournemouthom zadržao šesto mjesto.