Nkunku zvijezda večeri: Leipzig pobijedio Eintracht i odbranio trofej njemačkog Kupa u Berlinu

Nogometaši RB Leipziga osvojili su večeras njemački Kup pošto su u finalnoj utakmici u Berlinu bili bolji od Eintrachta iz Frankfurta rezultatom 2:0.

Malo toga smo mogli vidjeti u prvih 45 minuta na Olimpijskom stadionu u njemačkoj prijestolnici. Ponajviše su prijetili ‘Bikovi’ preko Wernera i Nkunkua, no bez pogodaka se otišlo na odmor.

Eintracht je bolje otvorio drugi dio igre, a Gotze je propustio šansu da dovede svoj tim u vodstvo. Igrao se 71. minut kada je stigla kazna. Christopher Nkunku je nakon duge akcije uz dosta sreće savladao nemoćnog Trappa za 1:0.

Krenuo je Eintracht tada na sve ili ništa, što je ostavilo mnogo prostora Leipzigu, da bi to na najbolji način iskoristio Szoboszlai koji je mirnom završnicom i na asistenciju Nkunkua u 85. minutu postavio konačnih 2:0.

Francuski internacionalac u napadu Leipziga bio je zvijezda večeri, te se od dresa kluba oprostio sa stilom, obzirom da će uskoro postati novi nogometaš londonskog Chelseaja.

Inače, izabranici Marca Rosea osvojili su svoj drugi trofej njemačkog Kupa u klupskoj povijesti. Podsjećanja radi, prošle godine je isto ova ekipa uzela trofej pomenutog takmičenja.