Noć u znaku raspoloženog Lukakua: Inter uvjerljiv protiv Sassuola, Liga prvaka za narednu sezonu skoro sigurna

Nogometaši Intera su u utakmici 35. kola italijanske Serie A ugostili na svom terenu ekipu Sassuola i slavili sa uvjerljivih 4:2.

Prvo poluvrijeme proteklo je u blagoj dominaciji Intera. Imali su ‘Nerazzurri’ neke šanse, ali su do prvog pogotka čekali sami finiš prvog poluvremena.

Igrao se 41. minut kada je nakon asistencije D’Ambrosia mrežu gostiju zatresao raspoloženi Romelu Lukaku. U nastavku utakmice brza dva pogotka Intera i tada se činilo da je sve završeno.

U 55. minutu je Tressoldi postigao autogol za 2:0, da bi nedugo zatim Lautaro Martinez povisio na ozbiljnih 3:0. Ipak, Henrique u 63. minutu smanjuje na 3:1, a u 77. minutu Frattesi trese mrežu domaćih za 3:2.

Do kraja susreta su izabranici Simonea Inzaghija uspjeli postići i četvrti pogodak, koji je bio djelo sjajnog Lukakua u 89. minutu meča za konačnih 4:2.

Inter je ovim trijumfom skočio na treće mjesto Serie A sa 66 bodova tri kola prije kraja sezone i u finoj su poziciji da i naredne sezone igraju Ligu prvaka. Sassuolo je na stabilnom 13. mjestu sa 44 osvojena boda.