Noćna mora Napolitanaca na Castellaniju: Empoli u nevjerovatnoj utakmici savladao Napoli

Ekipa Empolija je u utakmici 34. kola talijanske Serie A upisala trijumf na svom terenu protiv Napolija rezultatom 3:2.

Gosti su imali prednost od dva pogotka sve do 10 minuta pred sami kraj meča, da bi na kraju upisali poraz.

Napoli do prednosti stiže tek u 44. minutu. Dries Mertens se upisao u strijelce, a već u 53. minutu Lorenzo Insigne je povećao na 2:0 i činilo se da je sve završeno.

Međutim, gosti su velikim greškama dozvolili protivniku da se vrati u utakmicu i čak preokrene rezultat u samo nekoliko minuta.

U 80. minutu Henderson pogađa za Empoli i smanjuje na 2:1, a tri minuta kasnije Alex Meret pravi ogromnu grešku. Pinamonti je to iskoristio i pogodio za izjednačenje. Igrao se 88. minut kada je došlo do velikog preokreta. Pinamonti ponovo koristi sjajnu loptu i postavlja konačnih 3:2.

Momčad iz Napulja je ovim porazom vjerovatno zatvorila vrata u borbi za Scudetto. Sada su pet bodova iza Intera koji ima i utakmicu manje.