Nogomet je ipak trijumfovao na Etihadu: Kevin De Bruyne uspio probiti “autobus” Simeoneovog Atletico Madrida

Igrači Manchester Cityja uspjeli su ostvariti minimalan trijumf u prvom meču četvrtfinala Lige prvaka nad Atletico Madridom rezultatom 1:0.

Očekivalo se da će izabranici Diega Simeonea igrati defanzivan nogomet, međutim večeras se igralo i više od defanzive, jer su gosti vrlo često stajali doslovno u dva bloka od po pet igrača.

Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj inicijativi domaćih, no nikako nisu uspjevali pronaći put do gola Jana Oblaka. Bez obzira na silne napate, City nije uspio stvoriti niti jednu ozbiljniju šansu, pa se na odmor otišlo sa 0:0.

U drugom dijelu Atletico je pokušavao iz kontra napada, ali do pogotka nisu došli. Prva situacija kada je golman gostiju imao dosta pola dogodila se u 65. minutu. De Bruyne je pokušao sjajno iz slobodnjaka, no Oblak je odbranio njegov udarac.

Pet minuta nakon toga pao je prvi i odlučujući pogodak na utakmici. Phil Foden je loptu proslijedio do De Bruynea koji pogađa mrežu ‘Jorganždija’.

Kada uzmemo u obzir sve što smo vidjeli večeras na Etihadu, definitivno možemo reći da je “nogomet pobijedio”, te da izabranici Pepa Guardiole revanš zasluženo dočekuju sa prednošću.