Nogometaši Liverpoola nakon debakla u Ligi prvaka ponovo razočarali navijače, Crystal Palace pružio sjajan otpor ‘Redsima’

Nogometaši Crystal Palacea i Liverpoola remizirali su večeras (0:0) na Selhurst Parku u Londonu u susretu 25. kola engleskog Premiershipa.

Sasvim je jasno da će ‘Redsi’ imati dosta muka da se domognu mjesta koja vode u Ligu prvaka, a danas su uzeli samo bod na gostovanju kod Crystal Palacea i tako samo dodatno otežali sezonu.

Iako, dobar meč je viđen na Selhurst Parku. Otvoreno se igralo s obje strane od samog početka i poprilično je nevjerovatno da nismo vidjeli niti jedan pogodak.

Jota je prijetio u prvom poluvremenu za Liverpool, no domaćina su spašavali golman Guaita i stativa. S druge strane, Mateta je zaprijetio Alissonovom golu, ali je i goste tada spasio okvir gola, tačnije prečka.

U nastavku su izabranici Jurgena Kloppa bili ofanzivniji i konkretniji rival. Salah i Gakpo imali su izgledne prilike. Međutim, nisu uspjeli zabiti, pa je konačan rezultat glasio 0:0.

Liverpool trenutno zauzima sedmu poziciju u Premiershipu sa 36 osvojenih bodova te zaostaju šest bodova za četvrtim mjestom koje vodi u Ligu prvaka. S druge strane, Palace je 12. sa 27 bodova na svom kontu.