Nogometaši Sheffielda skroz ‘izgubljeni’, nevjerovatni Mahrez hat-trickom osigurao finale FA Kupa Cityju

Manchester City uživao je ulogu velikog favorita u polufinalu FA Kupa protiv Sheffield Uniteda, a na kraju su i ostvarili sigurnu pobjedu od 3:0.

Sve tri pogotka danas je za aktuelnog prvaka Engleske postigao nevjerovatni Riyad Mahrez, koji je ujedno postao i prvi igrač kojem je tako nešto pošlo za nogom nakon čitavih 65 godina u ovom takmičenju.

Izdržali su igrači Sheffielda nalete popularnih ‘Građana’ sve do 43. minuta susreta, a onda je Cityju dosuđen penal. Mahrez je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:0, rezultat kojim se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu još dva pogotka fenomenalnog Alžirca. Prvo je napravio fantastičan solo prodor u 61. minutu i zabio za 2:0, da bi pet minuta kasnije na asistenciju Grealisha postavio i konačnih 3:0.

Apsolutno očekivano je bilo da Manchester City bez većih problema prođe u finale FA Kupa, gdje će odmjeriti snage sa boljim iz duela Manchester Uniteda i Brightona.