Nole savladao Tsitsipasa za veliko finale Roland Garrosa protiv Nadala

Srbijanski teniser Novak Đoković igrat će finale Roland Garrosa nakon što je večeras u polufinalu savladao grčkog tenisera Stefanosa Tsitsipasa sa 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1.

Đoković je odlično krenuo u meč i mnogi su mislili da će lagano privesti meč kraju nakon što je u prva dva seta bio više nego dominantan.

Tsitsipas se probudio u trećem setu kojeg dobija nakon velike drame, a kasnije i četvrti te je vratio meč u egal. Ipak, Đoković je pokazao kvalitet i uništio Grka u petom setu za pobjedu u večerašnjem duelu koji je trajao četiri sata.

Nole će tako igrati 27. finale jednog od četiri najveća turnira, a borit će se za ukupno 18. trofej.

Protivnik Đokoviću u borbi za titulu bit će Rafael Nadal koji je ranije danas savladao Diega Schwartzmana maksimalnim rezultatom.

Teniski klasik na rasporedu je u nedjelju sa početkom od 15 sati.