Nottingham Forest pobijedio Arsenal, osigurao sebi opstanak i donio Manchester Cityju novu titulu prvaka Engleske

Danas su u kasnijem terminu 37. kola Premiershipa snage odmjerili Nottingham Forest i Arsenal, a domaćin je slavio sa minimalnih 1:0. To znači da oni ostaju u elitnom rangu engleskog nogomet i da je Manchester City novi/stari prvak ove zemlje.

Arsenal iza sebe ima zaista fantastičnu sezonu, te su nedavno bili u igri za titulu. Međutim, sada ih je nakon Brightona porazio i Nottingham, koji je trenutno tek 16. na tabeli.

Prvu veliku šansu u 18. minutu imali su ‘Topnici’. Gabriel Jesus je tada bio neprecizan, da bi svega minut kasnije Nottingham preko Awoniyia stigao do pobjedonosnog pogotka i konačnih 1:0.

S ovim porazom Arsenal više nema nikakve šanse za trofej jer Manchester City bježi četiri boda, a ima odigrati još tri utakmice, dok izabranici Mikela Artete imaju samo jednu.

Što se tiče Nottingham Foresta, jasno je da su nakon ove pobjede osigurali ostanak u eliti. Southampton je već prežaljen, a Leicester i Everton ne mogu stići ‘Šumare’ na tabeli, dok vjerovatno neće ni Leeds.