Nou Camp slavi sjajnog Pedrija, Barcelona uz mnogo muke stigla do trijumfa protiv neugodne Celte

Igrači Barcelone večeras su teže od očekivanog uspjeli da dođu do nova tri boda protiv Celte (1:0) u meču osmog kola španske La Lige.

Barcelona je dosta dobro otvorila utakmicu i očekivano je imala inicijativu od samog početka. Domaći su tako na startu prijetili preko Raphinhe i Lewandowskog, no pogotka nije bilo.

Međutim, igrao se 17. minut kada je ‘Blaugrana’ nekako uspjela da slomi otpor gostiju. Balde centrira i lopta uz nespretnu rekaciju odbrane Celte stiže do Pedrija koji rutinski pogađa za 1:0.

Činilo se da bi čak mogli gledati i neku golijadu na Nou Campu, ali od toga na kraju nije bilo ništa. Nogometaši iz Viga su napadali u drugom poluvremenu. Ipak, Barcelona se odbranila i sačuvala svoj gol netaknutim.

Izabranici Xavija Hernandeza nalaze se na prvom mjestu sa 22 osvojena boda koliko ima i Real Madrid, dok je Celta 11. sa 10 bodova na svom kontu.