Nova blamaža Uniteda na Old Traffordu: Burnley osvojio veliki bod u borbi za opstanak

MUTDBurnley

Nogometaši Manchester Uniteda priredili su još jednu blamažu pred svojim navijačima remijem protiv Burnleyja rezultatom 1:1 u okviru 35. kola engleskog Premiershipa.

Domaćin je dominirao u prvom dijelu prvog poluvremena i pravo je čudo kako nije uspio doći bar do jednog pogotka nakon niza izglednih prilika.

U nastavku je Burnley preuzeo inicijativu, ali baš kao ni njegov današnji rival, nije uspio zatresti mrežu i doći do značajnije prednosti.

Na prvi pogodak se tako čekalo sve do 79. minute kada Antony koristi grešku zadnje linije gostiju i zabija svoj prvi pogodak u Premiershipu nakon aprila prošle godine.

Ipak, kako su to zvijezde Uniteda navikle, uslijedio je krizni period finiša utakmice u kojem je Andre Onana skrivio penal kojeg u pogodak pretvara Amdounzi.

Podjelom bodova, Burnley je došao do 24 boda i još uvijek sanja ostanak u društvu najboljih, dok je Manchester United šesti sa razočaravajućih 54 boda.

Ranije danas, West Ham je remizirao sa Liverpoolom 2:2, a remi je viđen i na utakmici Fulhama i Crystal Palacea 1:1. Wolvesi su srušili Luton 2:1, dok je Newcastle bio nemilosrdan prema Sheffieldu 5:1.