Nova sezona Realu nije mogla bolje početi, Benzema koban po Eintracht za osvajanje Superkupa Evrope

Igrači Real Madrida osvojili su Superkup Evrope pošto su večeras u Helsinkiju bili bolji od Eintrachta iz Frankfurta rezultatom 2:0.

Nova sezona u kojoj brane trofeje prvaka Španije i Starog kontinenta otpočela je idealno za Real. Osvojena je još jedna titula, čak 21. evropska.

Ekipa Carla Ancelottija razumljivo je uživala status favorita u večerašnjem susretu, ali daleko od toga da se tim iz Njemačke pokazao loše.

Utakmica je bila dosta zanimljiva, a u 37. minutu uslijedio je prekid nakon kojeg su Madriđani došli do prvog pogotka.

Casemiro je privukao veliku pažnju protivničkih igrača i uspio je loptu koja je prijetila da izađe van terena vratiti glavom na pet metara do Alabe koji pogađa mrežu Eintrachta. Do kraja prvog poluvremena Benzema je propustio šansu da poveća vodstvo svog tima.

‘Kraljevi’ su svakako bili bolji rival, a u 65. minutu sve je bilo jasno. Poznata sjajna kombinacija Brazilca i Francuza, Vinicius vraća loptu do Benzeme koji sjajno pogađa gol Kevina Trappa za konačnih 2:0 i još jedan veliki trofej.

Sve ovo je samo najbolja moguća uvertira za Real pred start nove kampanje u La Ligi koju Ancelottijevi izabranici otpočinju u nedjelju u Almeriji.