Nova sezona, stari Arsenal: Brentford slavio historijsku pobjedu na otvorenju Premiershipa protiv ‘Topnika’

Nogometaši Brentforda slavili su veliku pobjedu u prvom kolu Premiershipa protiv Arsenala rezultatom 2:0.

U 22. minuti novalija u društvu najboljih kruniše bolju igru u prvom dijelu prvog poluvremena.

Canos je savršeno ispratio akciju svoje momčadi, zatim došao do lopte i nakon kratkog namještanja silovitim udarcem matirao Lena.

Arsenal je jalovo napadao, a kazna za promašaj Smith-Rowea stigao je u 73. minuti kada je nakon ubačaja iz auta gol postigao Norgaard.

Do kraja je ostalo 2:0, pa je tako Brentford slavio prve bodove u historiji prvog ranga.

U narednom kolu će ova simpatična ekipa igrati protiv Crystal Palacea 21. augusta.

Arsenal će 22. augusta igrati gradski derbi protiv Chelseaja.