Nova sjajna noć na Evropskom prvenstvu: Crna Gora nesretno poražena, čudo Švicaraca protiv Francuza!

Nastavljena su uzbuđenja na Evropskom prvenstvu u rukometu u Njemačkoj, dok se večeras završavaju mečevi drugog kola. Od 18 sati odigrana su tri duela i mogli smo gledati zaista uzbudljive utakmice.

U grupi B, selekcija Španije se brzo oporavila od debakla od Hrvatske i večeras je savladala Rumuniju rezultatom 36:34. Kod Španaca prvo ime bio je Gomez sa osam pogodaka, dok je kod Rumunije Nistor zabio četiri, kao i Dedu.

Grupa A ponudila je pravu dramu. Naime, Francuska je bila favorit protiv Švicarske, ali su Švicarci pokazali izuzetnu borbu. Tri minuta prije kraja bilo je 25:25, a završeno je rezultatom 26:26 i ovaj bod ostavlja otvorena vrata Švicarcima za drugi krug nakon čuda večeras.

U posljednjem kolu ako Švicarska pobijedi Sjevernu Makedoniju, a Francuska izgubi od Njemačke, moglo bi se dogoditi da Francuzi idu kući, ako ih ne spasi gol razlika. Kod Francuza su Fabregas i Mem postigli po šest pogodaka, dok je na suprotnoj strani Laube zabio čak devet.

Duel Crne Gore i Islanda također je dao dramu. Iako su bili u zaostatku veći dio susreta, Crnogorci tri minuta prije kraja stižu do egala od 29:29. Na kraju ipak trijumf Islanđana rezultatom 31:30 što znači da se Crna Gora oprašta od EURO-a kolo prije kraja.

Kod Islanda je Magnusson postigao sedam pogodaka, a kod Crnogoraca su raspoloženi i raspucani bili Borozan i Grbović. Ova dva rukometaša su po pet puta tresli mrežu protivnika.