Novak Đoković savladao Caspera Ruuda u finalu Roland Garrosa i stigao do rekordne 23. Grand Slam titule u karijeri

Srpski teniser Novak Đoković je slavio protiv Norvežanina Caspera Ruuda u finalu Roland Garrosa i tako stigao do 23. Grand Slam titule u karijeri.

Nakon nešto lošijeg početka meča, Đoković je zaigrao prepoznatljiv tenis i strpljivom igrom došao do vodstva u prvom setu rezultatom 7:6(1).

Odmah na poečtku drugog seta, 12 godina stariji Đoković je ekspresno napravio break i poveo sa 3:0.

Za samo 53 minute igre u drugom setu, Novak je poveo sa 2:0, a set je dobio sa 6:3.

Ruud se ipak nije predavao, a najveći otpor je pružio u završenom setu koji je Đoković dobio rezultatom 7:5 kada je na rivalom gem Srbin imao 40:0.

Novak je ovim trijumfom prestigao Rafaela Nadala koji je ostao na 22 Grand Slam titule i tako postao prvi teniser koji je barem tri puta osvojio svaki od četiri Grand Slam turnira.

Srbin se također vratio i na vrh ATP liste na kojem će sutra započeti rekordnu 388. sedmicu sa 7.595 poena.