Novak Đoković u svom prepoznatljivom stilu savladao Fritza i prošao u osminu finala Australian Opena

Srbijanski teniser Novak Đoković je prošao u osminu finala na Australian Openu nakon današnje pobjede nad Taylorom Fritzom rezultatom 3:2 u setovima.

Đoković koji je veliki favorit da deveti put osvoji Grand Slam u Melbourneu, je danas uspio uprkos povredi zbog koje se otežano kretao po terenu prepoznatljivo slaviti i proći u osminu finala.

Novak je prva dva seta dobio sa 7:6, 6:4 i činilo se da će privesti meč kraju bez problema. No, početkom trećeg seta se okliznuo na natpis na terenu i tom prilikom je povrijedio rebra.

Ubrzo mu je pružena ljekarska pomoć, a duel je nastavljen. Međutim, Đoković se teško kretao u desnu stranu, što Fritz maksimalno koristi i naredna dva seta riješava u svoju korist rezultatom 6:3, 6:4.

Ipak, po ko zna koji put teniski velemajstor skuplja snagu i u petom setu pravi dva breaka za konačan rezultat 6:2 i prolazak dalje.

Đoković će u osmini finala Australian Opena igrati protiv Miloša Raonića.