Novi epski preokret Reala na Bernabeu, ali će se dugo pričati o katastrofalnim sudijskim odlukama u korist ‘Kraljeva’

Nogometaši Real Madrida dočekali su u utakmici 21. kola španske La Lige ekipu Almerije na svom Santiago Bernabeu stadionu, te na kraju slavili novim nevjerovatnim preokretom i rezultatom 3:2.

Međutim, današnji susret Reala i Almerije svakako su najviše obilježile krajnje sporne sudijske odluke, a koje su olakšale ‘Kraljevskom klubu’ da na kraju stigne do pobjede.

Almeria je u prvom poluvremenu igrala fantastično. Već nakon 30-ak sekundi igre Ramazani je zabio za vodstvo gostujuće momčadi, da bi u 43. minutu spektakularan pogodak postigao Gonzalez.

Ancelottijevi izabranici imali su težak zadatak u nastavku. Prvo je u 56. minutu dosuđen sporan penal za Madriđane kojeg je Jude Bellingham nekako pretvorio u pogodak. Šest minuta kasnije pogodak Arribasa poništen je zbog spornog prekršaja nad Bellinghamom.

Igrao se 67. minut kada Vinicius zabija za poravnanje. Nakon pregledanja snimka VAR je odlučio da prizna pogodak, iako je poprilično jasno da je Brazilac igrao rukom. Preokret je kompletiran duboko u sudačkoj nadoknadi, a tada je Carvajal zabio za konačnih 3:2.

Real Madrid je trenutno lider La Lige sa 51 osvojenim bodom i imaju dva boda više od drugoplasirane Girone. S druge strane, Almeria je posljednja sa svega šest bodova na svom kontu.