Novi fijasko velikog Ajaxa: Slavni klub tone sve dublje i dublje

Ajax je nastavio s katastrofalnim rezultatima izgubivši na svom stadionu od AZ Alkmaara 1:2. Bio je to već šesti susret ‘Kopljanika’ zaredom u svim natjecanjima bez pobjede.

AZ je poveo u samoj završnici prvog poluvremena pogotkom Vangelisa Pavlidisa. Dani de Wit je u 57. minuti udvostručio vodstvo ekipe iz Alkmaara, a konačnih 1:2 je postavio Branco van den Boomen u 73. minuti.

Bio je to šesti uzastopni susret u svim natjecanjima bez pobjede amsterdamskog velikana, nakon što su sezonu otvorili s dva neodlučena ishoda.

Lider Eredivisie je PSV Eindhoven sa 24 boda, AZ je drugi sa 22 boda, dok Twente ima 21. Feyenoord je četvrti sa 20 bodova, a Ajax je na katastrofalnom 16. mjestu sa svega pet bodova.