Novi golovi sjajnih Mahmutovića i Mešanovića

Danas su igrane utakmice 13. kola češke Synot lige, a za nas je posebno bio zanimljiv duel Teplica i Jihlave.

Na kraju je bilo 2:3 u korist gostiju, a odličnu partiju pružili su bh. internacionalci Ajdin Mahmutović u dresu domaćih i Muris Mešanović u dresu Jihlave. Mahmutović je treći put zaredom pogodio protivničku mrežu, dok je drugi gol zaredom postigao i Mešanović.

Kukol je u finišu prvog poluvremena goste doveo u vodstvo, a izjednačio je Mahmutović nakon deset minuta igre u nastavku. Kucera je donio novu radost za goste, dok je stvari na početak vratio Jablonsky. Sedam minuta prije kraja trijumf gostima donio je Muris Mešanović.

Jihlavi je ovo bila druga uzastopna pobjeda za bijeg sa dna tabele, a dolaskom novog trenera Mešanović se ustalio u prvu postavu i već četvrti put u nizu je među prvih 11.