Novi kiks Bayerna u Bundesligi: Hoffenheim ‘Bavarcima’ otkinuo bodove na domaćem terenu

Nogometaši Bayern Minhena danas su u okviru 26. kola njemačke Bundeslige gostovali kod Hoffenheima i remizirali rezultatom 1:1.

Domaćini su prvi stigli do prednosti na utakmici. Baumgartner je u 32. minutu susreta Hoffenheim doveo u vodstvo.

‘Bavarci’ su do izjednačenja stigli u finišu prvog poluvremena. Robert Lewandowski je u trećem minutu nadoknade matirao protivničkog golmana.

U drugih 45 minuta i jedna i druga ekipa su imale svoje šanse. Bayern je dominirao posjedom lotpe i imao izglednije prilike, ali do promjene rezultata nije došlo.

Ovom podjelom bodova minhenski velikan je i dalje lider Bundeslige sa 60 osvojenih bodova, 10 više od drugoplasirane Borussije Dortmund. Hoffenheim zastupa peto mjesto sa 44 boda.