Novi kiks Bayerna u Bundesligi i još problema za Tuchela, Borussia prokockala nevjerovatnu prednost u Stuttgartu

Nogometaši minhenskog Bayerna su u okviru 28. kola njemačke Bundeslige na svojoj Allianz Areni ugostili ekipu Hoffenheima, te na kraju rezmizirali rezultatom 1:1.

Tako se samo nastavila gomila problema za odnedavnog, novog trenera Bayerna, Thomasa Tuchela. Naime, bivši menadžer Chelseaja prvo je eliminisan iz Kupa, da bi potom pretrpio bolan poraz od Manchester Cityja u Ligi prvaka, a sada je stigla nova greška.

Poveli su domaći pogotkom Benjamina Pavarda već u 12. minutu susreta, ali je sjajni Karamarić uspio da u 71. minutu pogodi iz slobodnog udarca mrežu njemačkog prvaka i tako utiša navijače minhenskog velikana za konačnih 1:1.

S druge strane, Borussia Dortmund gostovala je kod Stuttgarta, ali na Bayernovu sreću nisu uspjeli trijumfovati, iako su imali ogromnu prednost. Konačan rezultat glasio je 3:3.

Prvo je Haller u 26. minutu zatresao mrežu domaćih, dok je svega sedam minuta kasnije Malen udvostručnio prednost Borussije. Nakon toga je u 39. minutu drugi žuti, odnosno crveni karton, zaradio Mavropanos. Međutim, ‘Švabe’ u 78. minutu preko Coulibalyja smanjuju prednost gosta, da bi u 84. za poravnanje zabio Vagnoman.

Igrao se 93. minut kada je Reyna pogodio za novu prednost tima iz Dortmunda, ali je novo poravnanje rezultata i konačnih 3:3 postavio Silas u 97. minutu. Borussia nije uspjela iskoristiti Bayernov kiks, te se nalaze na drugom mjestu sa dva boda manje od lidera.