Novi kiks Intera u borbi za Scudetto: Fiorentina ‘Nerazzurrima’ odnijela bod sa Giuseppe Meazze

Momčad Intera je u okviru 30. kola talijanske Serie A remizirala sa ekipom Fiorentine, a rezultat je glasio 1:1.

Interova kriza u borbi za Scudetto nastavila se i danas na Giuseppe Meazzi, što je ‘Viola’ itekako znala iskoristiti upisavši remi.

Domaći su prvih 45 minuta odigrali jako loše, dok su gosti bili dosta ofanzivni. Gonzalez je pokušao u 21. minutu, ali je njegov udarac blokiran. S druge strane, Džeko se u 37. minutu našao u izglednoj šansi, no golman Fiorentine je odlično odbranio njegov šut.

Tri minute poslije Lautaro Martinez postiže pogodak za prednost Intera, ali je poništen zbog ofsajda.

Kazna za neozbiljnost ‘Nerazzurra’ stigla je početkom drugog dijela igre. Torreira se upisao u listu strijelaca za vodstvo Fiorentine.

Samo pet minuta kasnije na asistenciju Ivana Perišića, mrežu gostiju pogađa Denzel Dumfries za konačnih 1:1.

Izabranici Simonea Inzaghija su bili nešto konkretniji u drugom poluvremenu, ali je rezultat ostao isti. Inter ostaje treći sa 60 bodova, tri više i jednu utakmicu više ima drugoplasirani Napoli. Milan također ima tri boda više kao lider lige. Fiorentina je osma sa 47 bodova na svom kontu.